Zielone koktajle oczyszczające

Z pewnością zastanawiacie się nieraz, czy nie zrobić sobie małego detoksu. Zrobić coś dla siebie i oczyścić swój organizm z toksyn. To świetny pomysł, z zastrzeżeniem, że nie poddacie się modzie na diety oczyszczające i poddacie się kilkudniowej, wyczerpującej kuracji. Jak zdrowo oczyścić swój organizm, żeby przyniosło to więcej pożytku niż strat? Wypróbować przepisy na zielone koktajle oczyszczające!

koktajle oczyszczające

Jak już wcześniej wspomniałam nie należy robić długotrwałych głodówek czy detoksów. Może to doprowadzić do braków ważnych składników w naszym organizmie. Najlepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie do naszej diety zielonych koktajlów oczyszczających. Zielonych niekiedy tylko z nazwy. Chodzi tu, o mieszankę warzyw, które dostarczą naszemu organizmowi dużej dawki antyoksydantów oraz witamin. Taki koktajlowy detoks możemy przeprowadzić przez jeden cały dzień, nie częściej niż raz na 2 -3 tygodnie lub zastąpić jeden posiłek takim napojem. Ta druga opcja jest najbardziej racjonalna. Pobudzi ona do pracy nasz układ trawienny, oczyści go, doda nam sił i dostarczy odpowiedniej dawki niezbędnych składników oraz płynów.

Dlaczego warto pić koktajle oczyszczające?

Koktajl to świetny sposób na dostarczenie organizmowi składników zawartych w warzywach. Ciężko jest nam pochłonąć wciągu dnia kilka dorodnych pomidorów, papryk czy ogórków. Użycie sokowirówki lub blendera ułatwi nam to zadanie.

Wprowadzając do diety nawyk picia zielonych koktajli, należy pamiętać o uzupełnianiu ich o białko oraz tłuszcze (szczególnie, kiedy robimy sobie całodniowe oczyszczanie). Białko możemy uzupełnić dodając produkty mleczne, natomiast tłuszcze znajdziemy w pestkach czy orzechach.

przepis na koktajl oczyszczający

Nie ma jednego ogólnego przepisu na zielony koktajl, który będzie najlepszy. Z pewnością liczy się różnorodność. Nie można kierować zasłyszaną gdzieś plotką, że akurat to warzywo jest najzdrowsze i tylko na jego bazie będziemy robić koktajle. To błędne założenie. Z pewnością warto robić koktajle na podstawie warzyw zawierających sporą ilość wody takich jak ogórki, pomidory czy seler naciowy. Nawodnią one dodatkowo organizm.

Jak może wyglądać przepis na taki koktajl oczyszczający?

– średniej wielkości ogórek

– jedna łodyga selera naciowego

– jedno kiwi

– 100 ml wody

– 3 orzechy włoskie

Wszystko wystarczy zblendowac i rozcieńczyć wodą. Jest to jedynie przykład warzywa można zamieniać, zmieniać proporcje, koktajle robić słodsze z większą ilością owoców (nie przekraczając 60 procent w koktajlu) lub bardziej wytrawne bez dodatku owoców, a wzbogacone na przykład o zioła. Jeśli jednak dbamy o linię należy unikać owoców, a zwłaszcza tych zawierających duże ilości fruktozy (patrz: Owoce zakazane na diecie)

Znacie jakieś ciekawe przepisy na zielone koktajle oczyszczające? Podzielcie się nimi w komentarzu i wymieńmy sposobami na zdrowy detoks naszego organizmu. 🙂

Podobne artykuły do wpisu: Zielone koktajle oczyszczające

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *