Tonik czosnkowy do walki z trądzikiem

Czosnek. Czy trzeba dodać coś więcej? 🙂 Domyślam się, że wszyscy doskonale zdajecie sobie sprawę z jego niesamowitych właściwości antybakteryjnych, dzięki którym to małe warzywo zasłużyło sobie na miano „naturalnego antybiotyku” i to pewnie po czosnek sięgacie najczęściej w sytuacji, gdy Wasz organizm z powodu choroby odmawia posłuszeństwa, zamiast sięgnąć po tabletkę. Przynajmniej ja tak zawsze robię – nim choroba rozłoży mnie na łopatki i niezbędna będzie interwencja lekarza, staram się załagodzić objawy jedząc czosnek – czy to w sałatce czy też w „ząbkach”. I – przynajmniej póki co! – źle na tym nie wychodzę. 🙂
Czosnek - tonik z czosnku
A czy wiedzieliście, że czosnek jest również świetnym, naturalnym składnikiem toniku do walki z trądzikiem?

W dzisiejszym wpisie dowiecie się jak własnoręcznie przygotować skuteczny tonik czosnkowy, którego koszt jest groszowy, a pozwoli uporać się z przykrym problemem w postaci trądziku.

Do przygotowania naszego płynu potrzebujemy:
1. Jeden ząbek czosnku
2. Szklankę wody lub toniku (koniecznie bezalkoholowego!), który do tej pory się nie sprawdził.

To wszystko! 🙂

Ząbek czosnku przeciskamy przez praskę lub ścieramy na bardzo drobnej tarce. Następnie zalewany go wodą (lub tonikiem) i zostawiamy na 24 godziny.

Gotowe! Płyn jest gotowy do użytku.

Pamiętajcie jednak, aby przetestować go na mniej widocznym kawałku skóry – może on delikatnie szczypać (szczególnie osoby o delikatnej cerze), co może skończyć się rumieńcem.

Nasz tonik czosnkowy stosujemy jak każdy tego typu kosmetyk do oczyszczania skóry. Na jego zbawienne działanie będziemy musieli poczekać około tygodnia-dwóch.

Znacie inne zastosowania dla czosnku? Podzielcie się koniecznie w komentarzach!

Podobne artykuły do wpisu: Tonik czosnkowy do walki z trądzikiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *