Płukanka do włosów z szałwii

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tematyką włosów. Sama jestem posiadaczką dość długich włosów o ciemnej barwie. Moje włosy mają tendencję do płowienia, szczególnie w okresie letnim. Ich ciemna barwa znacznie się rozjaśnia i o ile lubię kiedy tworzą się na nich świetlne refleksy, to nie bardzo odpowiada mi jak kolor staje się mysi.

Nie byłabym sobą gdybym nie poszukała tanich i sprawdzonych sposobów pochodzących prosto z natury. Natknęłam się na płukankę z szałwii, która ma odżywić, wygładzić i, co najważniejsze, przyciemnić włosy.

szałwia płukanka do włosów z szałwii
Postanowiłam zweryfikować te obietnice i sprawdzić jak naprawdę działa płukanka z szałwii.

Przygotowanie jest dość proste, zabiera jedynie trochę czasu, ale to przede wszystkim za sprawą czasu jaki musimy odczekać do wystygnięcia naparu.

Dwie torebki szałwii lub 10 – 15 gram suszonej szałwii zalewamy litrem wrzątku i czekamy do zaparzenia. Standardowo mówi się o 10 minutach, ale czas ten można wydłużyć do 20 minut, jeśli chcemy osiągnąć mocniejszy efekt przyciemnienia. Mi zależało na tym dość mocno i tak też zrobiłam.

Płukankę studzimy i używamy do ostatniego płukania. Pamiętajcie, żeby przy tym uważać na wszystko dookoła, szałwia może pozostawić trudne do usunięcia zabrudzenia. Włosów nie powinno się już spłukiwać, a jedynie wytrzeć w stary ręcznik i pozostawić do wyschnięcia bez użycia suszarki.

Czas na rezultaty. Barwa włosów rzeczywiście staje się głębsza, ale uważam, że regularne stosowanie może faktycznie nawet zmienić kolor o kilka tonów. Włosy są dość szorstkie, sztywne, sprawiają wrażenie przesuszonych, ale to normalne przy ziołowych płukankach. Wystarczy zastosować dodatkowo przed płukanką z szałwii, płukankę miodową (przepis znajdziecie tutaj), która dodatkowo nawilży i uelastyczni włosy. Ta sztywność ma jednak swoje zalety. Włosy przy modelowaniu świetnie się układają bez używania zbędnych kosmetyków. Włosy są też bardziej proste i stan ten utrzymuje się dość dobrze. Niestety minusem jest to, że włosy tracą również blask.

Podsumowując, jeżeli szukacie alternatywy dla wyniszczających farb do włosów i nie szukacie zmian w kolorze o 180 stopni, z całym sercem mogę polecić Wam tę płukankę. W połączeniu z dodatkową pielęgnacją nawilżającą da niesamowite efekty jeśli chodzi o wygląd i układanie się włosów.

Stosowaliście kiedyś płukankę szałwii? Znacie inne sposoby na przyciemnienie włosów?

Podobne artykuły do wpisu: Płukanka do włosów z szałwii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *