Peeling z płatków owsianych

Skóra trądzikowa jest bardzo delikatna i należy dbać o nią w należyty sposób. Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych, który bardzo korzystnie wpływa na stan skóry z problemami trądzikowymi jest peeling. Wiem o tym doskonale, bo sama przekonałam się o dobroczynnych właściwościach peelingu. Dla mnie to podstawa do walki z wypryskami.

Peelingi usuwają nadmiar sebum nagromadzony na skórze oraz martwy naskórek. Oba przyczyniają się do powstawania nowych zmian skórnych. Trzeba jednak pamiętać, że skóra z trądzikiem jest bardzo narażona na uszkodzenia, a jej nadmierne oczyszczanie może więcej zepsuć niż pomóc.

owies platki owsiane

Aby ten sposób zadziałał idealnie, musi być wykonywany według określonych zasad.

Peelingi muszą być odpowiednio delikatne.
Sam proces oczyszczania nie może być zbyt mocny.
Peeling powinien być wykonywany w odpowiedniej częstotliwości.

Świetnym peelingiem dla osób z problemem cery trądzikowej jest mieszanka płatków owsianych i brązowego cukru. Dokładnie mieszamy ze sobą:

2 łyżeczki płatków owsianych
2 łyżeczki brązowego cukru
1 łyżeczkę soku z cytryny
2 łyżeczki płynu aloesowego

Płatki i cukier złuszczają martwy naskórek i oczyszczają cerę z nadmiaru sebum produkowanego przez cerę trądzikową. Aloes łagodzi skórę i daje ukojenie. Sok z cytryny ma wiele witamin odżywiających skórę, ale również posiada właściwości rozjaśniające przebarwienia.

Peeling należy wykonywać okrężnymi ruchami, dość wolno, by nie uszkodzić skóry i nie doprowadzić do jej wysuszenia. Po zabiegu nie należy stosować silnych kosmetyków, a jedynie delikatny krem nawilżający.

Czynność powtarzamy 2-3 razy w tygodniu. To wystarczy, by peeling z płatków owsianych sprawił, żeby nasza cera się poprawiła, miała lepszy koloryt. Humor też się poprawia, kiedy widzimy, że nasza cera promienieje. 🙂

Jakich peelingów używacie? Wolicie grubsze peelingi, czy takie, które mają ledwo wyczuwalne drobinki?

Podobne artykuły do wpisu: Peeling z płatków owsianych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *