Miód z oliwą – naturalna maseczka z miodu na twarz

Czas na poradę dla wszystkich, którzy tak jak ja nie lubią kremować twarzy. Nie znoszę lepkiej warstwy na mojej buzi i koniec kropka. Poszukiwania idealnego kremu zawsze kończą się odstawieniem kolejnego pojemniczka na półkę w łazience.
Z tego również powodu zaczęłam szukać wsparcia w naturze, która przychodzi mi z pomocą w wielu, nie tylko kosmetycznych, sytuacjach.
Noc to jedyna pora, która odpowiada mi na aplikację, czegoś co ma wchłaniać się dłużej niż 15 minut. Skóra jest oczyszczona, nic już nie będę na nią nakładać, a zmęczenie powoduje, że i tak już wszystko mi jedno i zasypiam niedługo po położeniu się spać.

łyżka miodu
Idealnym sposobem na to, by skóra była promienna i odświeżona jest nałożenie właśnie na noc, mieszanki miodu i oliwy. Warto również wspomnieć, że noc to czas kiedy skóra najlepiej wchłania wszystkie dobroczynne składniki.
Taką naturalną maseczkę wykonamy szybko i co najważniejsze ze składników, które znajdziemy w kuchennej szafce.
Jedną łyżkę miodu mieszamy z jedną łyżką oliwy. Taką mieszankę nakładamy na twarz zamiast kremu na noc. Rano delikatnie przemywamy twarz letnią wodą, a naszym oczom ukazuje się piękna, wypoczęta i promienna skóra.
Taką kurację możemy stosować 2-3 razy w tygodniu, czyli idealnie, bo w tym dniu, w którym padasz z nóg, możesz z czystym sumieniem odpuścić sobie wszystko, co wykracza poza absolutne minimum, czyli szybki prysznic i demakijaż.
Czy taka domowa maseczka z miodu na twarz ma szanse zastąpić u was klasyczne kosmetyki? U mnie już zastąpiła. Powiem więcej – sprawdza się doskonale!

Podobne artykuły do wpisu: Miód z oliwą – naturalna maseczka z miodu na twarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *