Maseczka do włosów z piwa i żółtek

Zdrowe i piękne włosy to niewątpliwy atrybut każdej kobiety. Niestety nie każda może się takimi pochwalić. Warto wspomagać włosy, bo przecież na co dzień narażone są na wiele czynników zewnętrznych, które niestety je osłabiają.

Dziś przedstawię sposób, który zainteresuje każdego miłośnika piwa. Jeżeli lubisz ten złocisty trunek i chcesz z niego czerpać więcej aniżeli tylko wyjątkowy smak, to sposób, który musisz wypróbować!
maseczka dlo wlosow piwo jajko
Jedną z dolegliwości kobiet, szczególnie tych długowłosych, jest wypadanie włosów. Nie ma chyba nic gorszego niż widok garści włosów na szczotce, albo ich kłębki na podłodze. Zmagam się z tym chyba od zawsze. Jest to oczywiście proces nieunikniony, tak jak złuszczanie naskórka, ale jeśli można nieco zmniejszyć jego skalę, to czemu nie!

Maseczka do włosów z piwa z dodatkiem żółtka jajka jest prosta w przygotowaniu. Mieszanka dobrze rozprowadza się na włosach i skórze głowy, dzięki swojej konsystencji. Do zrobienia maseczki przeciw wypadaniu włosów należy przygotować:

50ml piwa jasnego
2 żółtka

Całość mieszany tak, aby powstała jednolita masa. Nakładamy na włosy oraz na skórę głowy. Maseczkę należy trzymać około 30 minut, a potem umyć delikatnie głowę, tak jak to robimy na co dzień. Najlepiej użyć regularnego szamponu i dać włosom wyschnąć samodzielnie. Dajmy im odpocząć tego dnia. Takie SPA dla włosa. 🙂

Jajko zawiera wiele witamin, które działają zbawiennie na włosy i intensywnie je odżywiają. Sprawia, że włosy są bardziej elastyczne i lepiej się układają. Piwo natomiast działa wzmacniająco, dzięki zawartości witaminy B, która powoduje, że włosy są mocniejsze, mniej łamliwe i nie wypadają.

Należy jednak pamiętać, że piwo ma dość intensywny aromat, który nie każdemu może odpowiadać. Nie wszystko, co nam smakuje będzie odpowiadać nam w formie kosmetyku. Jeżeli zapach maseczki Was odrzuca wystarczy dwukrotnie umyć włosy. Aromat piwa powinien zniknąć.

Stosowaliście kiedyś piwo w takiej formie? Czy jest jedynie dla Was produktem spożywczym?

Podobne artykuły do wpisu: Maseczka do włosów z piwa i żółtek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *