Kulki gejszy – korzyści zdrowotne

Pomimo tego, że kulki gejszy zazwyczaj kojarzą się nam ze sklepami erotycznymi i gadżetami intymnymi, mają one niebagatelny wpływ na kondycję mięśni Kegla.

Czym są mięśnie Kegla?

Mięśnie kegla odpowiadają za podtrzymanie i kontrolę pęcherza, a także dna miednicy. Mają wpływ na cewkę moczową i drogi moczowe, dzięki czemu mają wpływ na zdolność trzymania moczu u kobiet.

Mięśnie Kegla są bardzo aktywne podczas stosunku seksualnego, według legendy gejsze (stąd nazwa kulek) miały tak wykształcone mięśnie Kegla, że były w stanie doprowadzić mężczyznę do orgazmu samymi uciskami pochwy.

Ćwiczenia mięśni Kegla są zalecane przede wszystkim dla kobiet z problemami z trzymaniem moczu, po porodzie i po menopauzie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć mięśnie Kegla w każdym wieku, z pewnością ułatwi to w przyszłości poród, zwiększy doznania seksualne, a także rozwiąże potencjalne problemy z nietrzymaniem moczu.

Jak najlepiej ćwiczyć mięśnie Kegla?

Najpopularniejszym sposobem są wspomniane kulki gejszy. Należy umieścić je w pochwie (jak tampon) i ruszać się. 🙂 Z kulkami możemy wykonywać wszystkie codzienne czynności, kulki gejszy nie będą miały pozytywnego wpływu na mięśnie Kegla jeżeli zalegniemy na łóżku czy kanapie.

Koniecznie trzeba pamiętać o higienie i dokładnym myciu kulek po i przed każdym użyciem!

Kulki gejszy jako zabawka erotyczna

Producentom gadżetów erotycznych nie można odmówić inwencji twórczej. Bez problemu w Sieci kulki gejszy silikonowe z wibracjami czy pilotem do kontroli drgań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *