Jak zrobić kule do kąpieli?

Kule do kąpieli to niewątpliwy faworyt „umilaczy” naszego domowego spa. Od jakiegoś czasu biją rekordy popularności, a producenci prześcigają się w wymyślaniu form, zapachów i kolorów. Jest niestety kilka „ale”. Im bardziej wymyślny produkt tym więcej znajduje się w nim niepożądanych składników. Dodatkowo ceny takich kul to nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę.

Dzisiejszy post przybliży Wam jak zrobić kule do kąpieli samodzielnie, za przystępną cenę i co najważniejsze o składzie nieprzypominającym tablicy Mendelejewa.
kąpiel kule do kąpieli
Przepis bazowy jest banalnie prosty. Do jego przygotowania potrzebne będą:

– 200g sody oczyszczonej

– 100g kwasku cytrynowego

– 50g oliwy z oliwek lub oleju kokosowego

– 20g skrobi ziemniaczanej

I to wszystko, by wykonać najprostsze kule do kąpieli.

Wykonujemy je mieszając najpierw suche składniki, a następnie dodając mokre. Całość po wymieszaniu powinna wyglądać jak mokry piasek i dać się formować. Masę przekładamy do pojemników (mogą to być foremki do lodu, kubeczki, foremki do babeczek, co tylko przyjdzie Wam na myśl) i dociskamy mocno tak, aby nie pozostawić żądnych wolnych przestrzeni. Kule powinny wyschnąć przez kilka godzin i po tym czasie są już gotowe do użytku.

Połączenie sody oczyszczonej z kwaskiem cytrynowym w kontakcie z wodą zaczyna musować. Tłuszcz jest łącznikiem i świetnie nawilża skórę. Natomiast skrobia ziemniaczana sprawia, że kula unosi się na wodzie.

Przepis to oczywiście jedynie podstawa. Można go modyfikować ile dusza zapragnie. Przede wszystkim warto dodawać do nich olejki eteryczne, mleko w proszku i barwniki spożywcze. Nada to kulom pięknego zapachu, wyglądu, ale również dodatkowych właściwości.

Takie kule to doskonały prezent dla siebie i dla najbliższych, Własnoręczne wykonanie sprawi, że taki prezent będzie o stokroć bardziej wartościowy.

Śledźcie naszego bloga, bo już niebawem pojawią się na nim przepisy na kule o różnych właściwościach pielęgnacyjnych!

Lubicie takie musujące kąpiele? Czego używacie, aby umilić sobie ten czas? Czy wiecie już jak zrobić domowe kule do kąpieli?

Podobne artykuły do wpisu: Jak zrobić kule do kąpieli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *