Domowy peeling dla skóry wrażliwej

Zaczerwienienia, popękane naczynka, pajączki, jeśli znajome są Ci te wszystkie dolegliwości jesteś posiadaczem skóry wrażliwej. Dobrze wiesz jak bardzo trudna jest ona w pielęgnacji.  Trzeba niezwykle na nią uważać i dobierać odpowiednie kosmetyki, aby jej nie podrażnić. Mimo to, wszystko wydaje się zbyt silne, jakby nieodpowiednie dla nas.

maseczka peeling skóra wrażliwa
Nawet taka skóra wymaga czasem złuszczenia, ale co zrobić skoro twarz w kontakcie z każdym peelingiem czuje się jak potraktowana papierem ściernym? Z pomocą przychodzi nam oczywiście natura. Oczywiście, bo nawet nie spodziewacie się jak łatwe w przygotowaniu jest rozwiązanie. Zaledwie trzy składniki wystarczą, by przygotować domowy peeling do skóry wrażliwej.

Łyżeczka twarogu lub serka wiejskiego
Łyżeczka cukru brązowego lub białego
Łyżeczka miodu

Całość mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Wmasowujemy w twarz, a resztę pozostawiamy na 10 minut, aby wszystkie dobroczynne składniki przedostały się do skóry. Miód, jak wiadomo, zadziała antybakteryjnie. Cukier w tym przypadku jest pomocnikiem w usuwaniu martwego naskórka, zanieczyszczeń i sebum z naszej twarzy. Natomiast twaróg, jak każdy produkt mleczny, zadziała nawilżająco, odżywczo, a przy długotrwałym stosowaniu pomoże w walce ze zmarszczkami.

Peelingu mogą używać również osoby z delikatnymi naczynkami.

Porada! Dostosujcie gradację cukru do swoich upodobań i wrażliwości swojej skóry. Im grubszy cukier, tym będzie mocniej peelingował. Możecie również przed zabiegiem pozostawić mieszankę na kilka minut tak, aby cukier delikatnie się rozpuścił i stanie się delikatniejszy.

Podobne artykuły do wpisu: Domowy peeling dla skóry wrażliwej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *