Domowa maseczka na trądzik – z pomidorów!

Czas nagli i nie mamy nic pod ręką, a na naszej twarzy pojawiają się wypryski? Przeszukaj dokładnie swój dom! Najczęściej sposoby na zwalczanie trądziku możemy znaleźć w kuchni, wśród rzeczy, które mamy w niej praktycznie zawsze. Przygotowana przez nas domowa maseczka na trądzik jest nieziemsko skuteczna!

Na wypróbowanie tego pomysłu wpadłam mając w domu kilogramy pomidorów od moich rodziców. Piękne, dorodne, bez chemii, dojrzewające w pięknym polskim słońcu.
pomidor
Pomidor to warzywo, które bardzo często gości na naszych stołach, ale czy wiecie, że powinno gościć również na naszej twarzy? Pomidor ma wiele dobroczynnych składników dla naszego ciała. Skóra również będzie bardzo zadowolona po bliskim spotkaniu z nimi.

W pomidorach znajdziemy witaminy takie jak A, K i C, które pozytywnie wpływają na stan skóry i jej kondycję. Znajdziemy w nich też likopen, który jest w składzie wielu kosmetyków przeciwtrądzikowych. Natomiast kwasy zawarte w pomidorach wysuszą nam krostki, zarówno te, które już mamy, jak i te, które dopiero powstają.

Maseczkę robimy z jednego średniej wielkości rozgniecionego pomidora. Ważne by był dojrzały. Zawiera wtedy więcej dobrych składników, ale też jest łatwiejszy w użyciu.

Masę trzymamy na twarzy około 15 minut i spłukujemy ciepłą wodą.

Uwaga! Maseczki z pomidorów nie powinny być stosowane przez osoby uczulone!

Ja ten domowy sposób na trądzik najpierw wypróbowałam na skórze za uchem. Brak reakcji alergicznej pozwolił mi na wypróbowanie tego sposobu.

Lubicie pomidory? Macie ochotę na pomidorowy zastrzyk witamin dla Waszej skóry? 🙂 A może inna domowa maseczka na trądzik przykuła waszą uwagę?

Podobne artykuły do wpisu: Domowa maseczka na trądzik – z pomidorów!

1 komentarz

  1. Aga napisał(a):

    O, nie wiedziałam, że istnieje maseczka z pomidorów! 🙂 Kto by pomyślał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *