Cytrynowy tonik do cery tłustej

Jeśli jesteś w tej grupie osób, która ma problem z cerą tłustą, z pewnością zainteresuje Cię cytrynowy tonik do cery tłustej. Jeśli jesteś w grupie osób, która kocha cytryny za ich wielozadaniowość w kuchni i kosmetyce, z pewności z chęcią przeczytasz ten wpis. Jeśli uwielbiasz kolor żółty tak jak ja i kojarzysz co właśnie z tym owocem, będziesz zachwycona tym wpisem. Jeśli każdy zapach, który wybierasz ma w sobie nutę cytrynową, z pewnością… już wiesz 🙂

O skórę tłustą trzeba dbać w specjalny sposób. Jedną z nieodłącznych czynności jest używanie toniku. Właśnie to będzie dzisiejszym tematem – banalnie prosty tonik do cery tłustej.
cytrynowy tonik do cery tłustej
Do jego wykonania potrzeba:
– dwie łyżki soku z cytryny
– dwie łyżki wódki
– jednej łyżki wody niegazowanej

Mieszanka ta doskonale nadaje się do tonizowania skóry tłustej. Należy pamięć, aby nakładać ją tylko na obszary gdzie sebum wytwarzane jest w nadmiernych ilościach. Tonik, po oczyszczeniu twarzy, należy zmyć letnią wodą.

Mieszankę można trzymać w lodówce około tygodnia.

A Wy jak wykorzystujecie sok z cytryny w pielęgnacji swojej skóry? Czy kuchnia to jedyne miejsce, w którym gości u Was cytryna?

Podobne artykuły do wpisu: Cytrynowy tonik do cery tłustej

1 komentarz

  1. magdagd napisał(a):

    wypróbowałam dzisiaj po demakijażu, zobaczymy jakie przyniesie efekty długofalowe, ale po jednym użyciu mogę już stwierdzić, że skóra jest dobrze oczyszczona i napięta, trzeba tylko uważać na ranki po wypryskach, bo trochę szczypie, ale zaraz po zmyciu przestaje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *