Chrom na odchudzanie

Nie ma takiej osoby, która nie szukałaby cudownego sposobu na odchudzanie. Doskonale wiemy jednak, że siedząc na kanapie nie zdziałamy zbyt wiele w tym temacie. Odpowiednia dieta w połączeniu z ćwiczeniami dadzą nam z pewnością zadowalające efekty. Istnieją jednak sposoby by pomóc naszemu organizmowi w zrzucaniu zbędnych kilogramów.

Jednym ze sposobów na szybszą utratę wagi jest dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej dawki chromu. Chrom jest pierwiastkiem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jednym z ważnych aspektów dla odchudzania jest to, że chrom reguluje poziom glukozy we krwi. Zwiększa jej przenikanie do tkanek. Kolejną zaletą jest to, że podwyższa poziom dobrego cholesterolu.
chrom na odchudzanie
Chrom jest wspomagaczem metabolizmu. Oznacza to, że przyspiesza przemianę materii, dzięki czemu łatwiej jest nam schudnąć. Przyjmowanie tego pierwiastka pomoże nam również zwalczyć apetyt na słodycze, który tak często występuje szczególnie po zjedzeniu obiadu.

Pierwiastek ten często występuje w suplementach diety, które reklamowane są jako spalacze tłuszczu lub środki wspomagające budowę mięśni. Fakt, że chrom ogranicza nasz apetyt na słodycze jest niezwykle ważny podczas odchudzania, ale ważnym jest, żeby podczas przyjmowania chromu unikać cukrów, słodyczy, miodu oraz napojów słodzonych. Cukry zawarte w tych produktach powodują wydalanie chromu, co mija się z celem.

W jakich naturalnych produktach znajdziemy chrom?

Na co dzień przyjmujemy chrom w postaci drożdży, kukurydzy, owoców takich jak jabłka, kaszy, szparagów, płatków zbożowych, chleba gruboziarnistego, owoców morza oraz wołowiny. Chrom znajdziemy również w ziołach. Skrzyp polny oraz szakłak amerykański zawierają dość duże ilości tego pierwiastka.

Jak z większością składników nadmiar chromu może prowadzić do niepożądanych efektów. Podczas normalnej diety powinniśmy dostarczyć organizmowi do 200 µg tego pierwiastka. Podczas odchudzania dawkę tą możemy zwiększyć do maksymalnie 400 µg. Na tym powinniśmy zaprzestać. Dawki dochodzące do 1000 µg mogą wyrządzić wiele szkód. Działać nawet kancerogenne oraz niszczyć DNA komórek. Ponadto przy przedawkowaniu można zaobserwować przykre dolegliwości takie jak bóle głowy, apatia, zmęczenie, rozdrażnienie.

Pamiętajcie, że wszystkie substancje. które przyjmujecie jako suplementy powinny być skonsultowane z lekarzem. Chrom bowiem przyjmowany wraz z insuliną, witaminą C lub lekami przeciwzapalnymi może doprowadzić do hiperglikemii lub obszernego wyniszczenia DNA.

Czy warto brać chrom na odchudzanie? Z pewnością warto zapoznać się z listą produktów zawierających chrom i włączać je w odpowiedniej ilości do diety. Pomoże to Wam w utrzymaniu odpowiedniego poziomu insuliny i zmniejszy apetyt na słodycze. To już duży krok w walce o lepsza sylwetkę. A najlepsze ciało, to zdrowe ciało!

Podobne artykuły do wpisu: Chrom na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *